Położona na Mierzei Wiślanej Krynica Morska, jako znana i ceniona miejscowość nadmorska, obfituje w atrakcje dla liczne przybywających tutaj turystów. Na pytanie „co tu robić?” odpowiedzi jest wiele…

Dla dzieci

Na dzieci przybywające do Krynicy Morskiej czeka cała masa okolicznych atrakcji. Przede wszystkim piękna, szeroka i piasczysta plaża pozwoli im zbudować nie jeden zamek. Można tutaj pograć w piłkę plażową lub siatkówkę, szukać muszelek, a nawet bursztynu. W Krynicy Morskiej jest Park Linowy, Sala Zabaw dla dzieci Bajkolandia, jest tutaj również Minigolf i Szkoła Windsurfingu, która prowadzi zajęcia również dla dzieci. Atrakcją dla dzieci jest duży plac zabaw przy Centrum Sportu, a tor rowerowy i boiska wchodzące w jego skład to frajda nie tylko dla najmłodszych.

dla Aktywnych

Osoby preferujące aktywną formę spędzania wolnego czasu docenię świeże i czyste powietrze oraz nadmorski klimat panujący w Krynicy Morskiej. Cała nasa możliwych do uprawiania aktywności sportowych zadowoli nawet najbardziej aktywnych fizycznie gości. W okolicy naszych apartamentów przebiegają ścieżki rowerowe. Z Mikoszewa do Krynicy Morskiej prowadzi Szlak Jantarowy o łącznej długości 52 km. Można pokonać go w całości lub częściowo, w ramach spaceru nordic walking, biegu, przejażdżki rowerowej, a nawet konno. W okolicy znajduje się szkoła windsurfingu, a Zalew Wiślany to doskonałe miejsce do nauki windsurfingu również dla dzieci. Powstałe niedawno Centrum Sportu przy ul. Rybackiej wyposażone jest w boiska do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki czy piłki ręcznej. Fani tenisa znajdą tu również korty tenisowe. W ramach Centrum Sportu funkcjonuje również tor rowerowy pumptrack oraz plac zabaw.

Dla Zwiedzających

Dla osób, które oprócz wypoczynku, cenią sobie zwiedzanie, Krynica Morska może być doskonałą punktem wypadowym do odwiedzenia okolicznych miejscowości, takich jak Gdańsk, Frombork, Malbork czy Elbląg. Kawałek za wsią Sztutowo znajduje się muzeum Stutthof, upamiętniajace najstarszy na terenach polskich obóz koncentracyjny. W odległości 200m od naszych apartamentów mieści się zabytkowa Latarnia Morska. W pobliskiej Stegnie znajduje się zabytkowy kościół zbudowany w latach 1681-83. Warto odwiedzić Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Zalewu Wiślanego. Do niewątpliwych atrakcji regionu należy Żuławska Kolej Wąskotorowa. Możemy nią pojechać od prawego brzegu Wisły przez Stegnę, aż do Sztutowa.

Pomniki przyrody

Okolica obfituje w piękne z przyrodniczego punku widzenia miejsca, do których zaliczyć możemy Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej, wydmę Wielbłądzi Garb, czy znaną z legend Górę Pirata. Atrakcyjnym i wyjątkowym miejscem dla osób ceniących sobie przyrodę jest już sama Mierzeja Wiślana oraz Zalew Wiślany.

Wybrane zdjęcia